hroznys-kralovsky

Hroznýš Královský - Boa Constrictor

Dlouho jsem se rozmýšlel, co za zvířátko si pořídím a po návštěvě Aqua-Tera burzy v Brně jsem se vyloženě zamiloval do jednoho krásného hada, Hroznýše Královského.

V té době mu byl zhruba jeden rok, měřil asi něco přes 1,1m, měl krásnou kresbu a ač se to někomu nemusí zdát, byl prostě mazlivý i navzdory tomu, že byl před svlekem a byl zakalený. Není to asi úplně běžné na burze prodávat takto staré hady, původní majitelé si ale prý pořídili albínka a tohoto se prostě potřebovali zbavit. Had vypadal zdravě, měl se k světu, byl neuvěřitelně klidný a jak jsem psal, po krátké době jsme se do něj zamilovali a had s námi putoval domů.

První den bydlel v plastové krabici...

hroznys-ralovsky

Druhý den jsme jeli pro terárko a všechny potřebné věci...

hroznys-ralovsky-1

a ještě ten den se had zabydlel. Na druhý den jsme si pozvali pana Slavíčka, který  se neuvěřitelně ochotně nabídl v začátcích s hroznýšem královským poradit a přijel až k nám domů. Po pár dnech se had svlékl a za další dva dny u nás dostal prvního potkana. Hada mám už pár měsíců a zatím dělá jen radost, nikoho ještě nekousl, ikdyž to jistě časem napraví :-)

Asi 15 minut po tom, co jsem dopsal tento článek mě had poprvé kousnul :-( Jsem překvapený, že to bolí daleko méně, než jsem čekal. Jakoby pár malých jehliček. Za 10 minut jsem o tom ani nevěděl...

kousnuti-hroznys-kralovsky (2)

kousnuti-hroznys-kralovsky (1)

Každopádně to asi byla moje chyba. Jako vždy jsem mu dal vědět, že si pro něj jdu a pohladil ho dřevěnou vařečkou, on si ji očuchal a pak jsem pro něj šahal. Ale tentokrát jsem neoddělal břidlicový úkryt a nešel si pro něj shora, ale šel jsem přímo proti němu do úkrytu. No co jsem si myslel. Vůbec se nedivím, že po mě šel. Pro něj to musela být vyloženě provokace. Had byl 4 dny po jídle a kořistí jsem určitě nesmrděl. Prostě se jen lekl, co se to naproti němu blíží. Tak aspoň zase další zkušenost. Takže jsem hned po umytí ruky od kapek krve a ujištění, že už žádná další krev neteče, normálka dodržel náš rituál, sundal břidlicový kryt, pohladil vařečkou a hada normálně vyndal. Vše už zase probíhalo jako dřív :-) Hroznýš v tu dobu měl asi rok a dva měsíce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>